top of page
Meklēt
Design Tree

Ar ko atšķiras tradicionālā no ātrās prototipēšanas?

Updated: 2023. g. 5. janv.

Tradicionālā prototipēšana, sevī ietver dizaina izstrādi, attīstīšanu, modeļa ražošanu, ko dara dizaineris vai inženieris. Toties, ātrā prototipēšana sevī ietver 3D printēšanu, tādējādi paātrinot un vienkāršojot fiziskā modeļa iegūšanu. Ātrā prototipēšana samazina vajadzību pēc dažādiem materiāliem un instrumentiem, prototipa ražošanas plānošanas.

Prototipēšanas ir dizaina apstiprināšanas un uzlabošanas fāze, jo tā pierāda un uzskatāmi vizualizē dizainu. Cilvēki grib, reāli, pieskarties un sajust, testēt un demonstrēt produktu, pirms tas nonāk masu ražošanā vai tiek ražots no dārga materiāla, galvenā prasība ir pārliecināties, ka pirms šī visa, produkta dizains atbilst visām prasībām un vajadzībām.Tā dod iespēju, mums parādīt jauno produktu investoriem, dizaineriem, pircējiem utt. Tā ļauj testēt idejas un konceptus, lai patiešām varētu saprast, vai produkts var darboties īstajā dzīvē, kā arī, lai testētu dizaina atbilstību reālās dzīves prasībām.


Tātad, ar ko, tradicionālā prototipēšana ir savādāka, par ātro prototipēšanu? Tradicionālās prototipēšanas gadījumā ir jāizveido produkta makets. To dara izmantojot visdažādākos materiālus, sākot no putuplasta un māla, beidzot ar stieplēm un koka. Viss tiek darīts ar rokām, tiek griezts, līmēts vai tiek izmantoti CNC iekārtas, lai veiktu frēzēšanas vai virpošanas darbus. Toties, ātrajā prototipēšana trīs dimensiju detaļa tiek izveidota no paša CAD faila ar 3D printera palīdzību mēs izgatavojam savu prototipu, izmantojot tādus materiālus, kā ABS, PLA, PETT, HIPS, HDPE, PVA, epoksīds, keramika, neilons, tērauds u.c.


3D printēšana ir palikusi ļoti populāra un pieejama, tajā ir iespējams kontrolēt gan prototipa ražošanas ātrumu, gan izšķirtspēju. Vēl ir iespējams izgatavot ļoti sarežģītas formas modeļus, kurus nebūtu iespējams izgatavot ar tradicionālo ražošanu. Liels pluss 3D printētam prototipam ir tāds, ka tas var būt gandrīz identisks, izskata ziņā, gala produktam, tātad, ir iespējams iegūt sajūtas, kādas varētu sniegt gatavais projekts, jau prototipēšanas stadijā. Vēl, ir jāpiebilst, ka 3D printēšanai ir daudz mazāki materiālu zaudējumi, ka arī tas var būt viena cilvēka darbs, tātad jūs varat ieekonomēt naudu gan uz izejmateriālu, gan uz cilvēkresursiem


Kad projekts pāriet nākamajā stadijā, no prototipēšanas uz reālu ražošanu, tad 3D printēšana var būt mazefektīva un lēnāka, nekā tradicionālās ražošanas metodes. Bieži nav arī iespējams ražot lielgabarīta detaļas ar 3D printēšanu, tās protams var sadalīt pa daļām un vēlāk salīmēt, tomēr bieži tas var būt laikietilpīgi un sarežģīti.


Secinājums

Neatkarīgi no tā, vai izmantojat tradicionālo vai ātro prototipēšanu, prototipa izstrāde ir svarīga, kā arī tas ir būtisks solis #produkta izstrādē, lai varētu mācīties, eksperimentēt, labot un vizualizēt savu ieceri.



Jaunākie ieraksti

Skatīt visu

Comentarios


bottom of page