Tieši tikpat daudzveidīgi kā uzņēmumi, kas izmanto pildīšanas iekārtas, arī pašas iekārtas ir dažāda izmēra un spēj sasniegt atšķirīgus ražības rādītājus. Mazākas un manuālas vai pusautomātiskas pildīšanas iekārtas labi darbojas uzņēmumiem, kas ražo produktus vietējai vai reģionālai tirdzniecībai ar mazu vai vidēju ražošanas pieprasījumu. Taču pilnībā automātiskas pildīšanas iekārtas ir piemērotas uzņēmumiem ar lielu ražošanas pieprasījumu. Starp šīm divām galējībām ir vairākas atšķirīgas konfigurācijas, kas piemērotas katram pieprasījuma un uzņēmuma veidam un vajadzībām. Zemāk ir trīs tipiskās konfigurācijas dažādu ražības un kvalitātes līmeņa sasniegšanai.
“TABLETOP” jeb Galda iekārtas pildīšanai
Galda pildīšanas iekārtas parasti ir manuālas vai pusautomātiskas. Šādas pildīšanas iekārtas izmanto uzņēmumi ar zemākām ražības prasībām, taču ar šādām iekārtām nav iespējams sasniegt maksimālo kvalitāti. Šīs iekārtas, kā norāda nosaukums, ir maza izmēra un viegli pārvietojamas, tām nav savs rāmis. Manuālās pildīšanas iekārtas, var izmantot vairākus pildīšanas principus, sākot no līmeņa un beidzot ar tilpuma pildīšanu, izmantojot gravitācijas spēku, sūkni vai virzuļa mehānismu, kā arī citus principus. Manuālajām pildīšanas iekārtām parasti operatoram ir jānovieto pildāmais trauks pildīšanai paredzētajā vietā, un manuāli jāieslēdz un jāizslēdz pildīšanas iekārta. Pēc tam jānoņem trauks, kad tas uzpildīts. Citi procesi parasti ir atdalīti. Ja pieprasījums pēc saražotās produkcijas palielinās, tad, lai palielinātu ražību, ir jāpavairo šo iekārtu (un arī operatoru) skaits.
“FULL- FRAME” Autonomās iekārtas pildīšanai
Autonomās iekārtas, tāpat kā galda iekārtas, ir gan manuālas, gan pusautomātiskas. Iekārtas autonomiskums nozīmē to, ka iekārtas konstrukcija veidota kā atsevišķa iekārta ar savu rāmi, kas aprīkota ar pildīšanas aprīkojumu, vietu pildīšanai erganomiskai iekārtas izmantošanai. Tāpat kā galda iekārtām, šim iekārtu veidam ir nepieciešams operators, kas nodrošina pildīšanas procesus un kontrolē to gaitu. Taču šīm iekārtām automatizācijas līmenis ir daudz augstāks. Šīs iekārtas pie nepieciešamības ir vienkāršāk pielāgot un pārveidot par pilnībā automatizētām iekārtām. Tāpat ir lielākas iespējas palielināt ražību, ja rodas tāda nepieciešamība. Ar šādām iekārtām ir iespējams pildīt gandrīz jebkādu produkta veidu, sākot ar zemu viskozitāti un beidzot ar šķidrumiem ar augstu viskozitāti. Tāpat kā galda iekārtām, pārējie ražošanas procesi ir atdalīti. Šīm iekārtām produktivitāte ir atkarīga no automatizācijas līmeņa, bet, līdzigi kā galda pildīšanas iekārtām, lai būtiski palielinātu pildīšanas apjomus, nepieciešams pavairot iekārtas un darbinieku skaitu.
Automatizētās pildīšanas līnijas
Automatizētas pildīšanas līnijas izmanto uzņēmumi, kuriem ir augstākas kvalitātes un ražības prasības. Pildīšanas līnijās izmantotie pildīšanas principi ir līdzīgi kā galda un autonomajām pildīšanas iekārtām, taču tās projektētas modulāri, lai nepieciešamības gadījumā ir iespējams izmainīt procesus. Operatora darbu aizvieto automātiskas sistēmas, kas kontrolē procesu, tādā veidā nodrošinot augstāku precizitāti, izslēdzot operatora iespēju kļūdīties. Darbu uzsākot, iekārtai jāiestata nepieciešamie parametri, kurus tā atkārtos un kontrolēs. Iestatīšanās laiks ir atkarīgs no automatizācijas pakāpes, šis process var būt no parametru ievades pirms pildīšansas līdz parametru saglabāšanai elektroniski, iestatot tikai attiecīgo pildāmās vielas kodu vai nosaukumu. Pildāmie trauki tiek piegādāti ar konveijera palīdzību un nogādāti tālāk uz nākamajiem procesiem. Šādas pildīšanas iekārtas ir vienkārši apvienot ar hermetizācijas, vāku uzlikšanas un skrūvēšanas ierīcēm, etiķešu līmēšanas u.c ierīcēm. Augstākajā automatizācijas līmenīpēc iekārtas iestatīšanas operators uzrauga iekārtas darbību. Lai palielinātu ražību, nepieciešams izmainīt iestatījumus. Ja tas nedod vēlamo efektu, tad, papildinot iekārtu ar nepieciešamajiem moduļiem, ražību ir iespējams palielināt vairākkārt.
Comments