Projektējot iekārtas, mehānismus un konstrukcijas, tiem jābūt gan funkcionāliem gan optimāliem ražošanas procesos un izmaksās. Design Tree projektējot konstrukcijas un mehānismus pievērš pastiprinātu uzmanību, lai nodrošinātu optimālas konstrukcijas un mehānismus, lai tie būtu ražošanai ērti (no angļu val Design for Manufacturability (DFM)). Bet ko tas īsti nozīmē un kāpēc tas ir svarīgi mašīnbūvē un projektēšana?
Kas ir ražošanai ērts tehniskais projekts?
Ražošanai ērta konstrukcija un mehānismi ir projektēšanas prakse, kas jau projektēšanas fāzē paredz optimālas ražošanas tehnoloģijas, lai to būtu viegli un rentabli ražot. Princips ir vienkāršs: samazināt sarežģītību un izvairīties no iespējamām problēmām ražošanas procesā.
Kāpēc ir svarīgi izstrādāt ražošanai ērtu tehnisko projektu?
Ja projektējot iekārtu, mehānismus vai konstrukciju ņem vērā optimālus ražošanas principus, tad problēmas ražošanā var novērst vēl pirms ražošana ir uzsākusies. Tas ļauj ietaupīt laiku, samazināt izmaksas un ātrāk nonākt pie strādājošas iekārtas, mehānisma vai pareizas kosntrukcijas.
Kā Design Tree praktiski nodrošina ērtu ražošanu?
Izpratne par ražošanas procesiem: Design Tree inženieriem ir praktiska pieredze ražošanā, kas pamatā veido zināšanas par ražošanas procesiem un iespējām, tas ļauj pieņemt le'mumus un izstrādāt risinājumus, kas būs optimāli ražošanā.
Prototipēšana un testēšana: Mēs izmantojam ātro prototipēšanu un testēšanu jau uzsākot projektēšanu. Prototipēšana palīdz identificēt gan funcionalās, ergonomiskās gan ražošanas problēmas. Prototipēšanas laikā tiek iegūta skaidrība par risinājumu atbilstību, detaļu sadalījumu un citām lietām, kas svarīgas ražošanas procesā.
Sadarbība ar pasūtītāju un piegādātājiem: Izstrādājot konstrukcijas projektēšanas inženieri pastāvīgi komunicē ar pasūtītāju, lai veidotu kopīgu izpratni par prasībām, iespējām un ierobežojumiem. Tāpat tiek komunicēts ar detaļu piegādātājiem un ražotājiem par pieejamajām tehnoloģijām un projekta prasībām risinājumu izstrādei.
Iteratīva projektēšanas pieeja: Mēs izmantojam iteratīvu pieeju projektēsanas procesos, pilnveidojot un uzlabojot projektu, pamatojoties uz testēšanas un ražošanas atgriezenisko informāciju.
Piemērs:
Uzskatāmi ar attēliem parādīsim piemēru no viena no mūsu projektiem:
1)Situācija
Sākotnējā projektā (V1) konstrukcija veidota no liela skaita kvadrātcauruļu detaļām, paredz daudz metināšanas darbu, lai savienotu detaļas dažādos leņķos. Šāda konstrukcija rada izaicinājumus ne tikai ražošanas procesā, bet vēlāk arī visas iekārtas montāžas procesā, jo nodrošināt precizitāti šādi rāmja veida metinātai konstrukcijai ir ļoti sarežģīti.
2) Iteratīvā pieeja un sadarbība
Saņemot atsauksmes no ražošanājiem un lietotājiem izmantojām iteratīvu pieeju. Ņemot vērā ieteikumus no praktiskās perspektīvas izveidojām efektīvāku risinājumu ražošanai, kā arī lietotājam ērtākus ergonomiskos risinājumus.
3) Risinājums
Otrajā iterācijā (V2), vienkāršojām kontrukciju koncentrējoties uz ražošanai ērtiem un efektīviem risinājumiem. Rezultātā tika izveidots iekārtas korpuss izgatavots no lokšņu detaļām, izmantojot atslēdziņu tipa savienojumus, kas uzlabo montāžas ātrumu un precizitāti. Tāpat ievērojami tika samazināts detaļu skaits.
4) Rezultāts
Gala rezultāts ir tehniskais projekts, kas ne tikai atbilst sākotnējās versijas funkcionālajām prasībām, bet arī tika vienkāršots ražošanas un montāžas process.
Ražošanai ērta projektēšanas prakse ir vairāk kā tikai veids kā Design Tree izstrādā iekārtas un mehānismus. Tā ir neatņemama sastāvdaļa no tā, kā mēs nodrošinām augstās kvalitātes prasības mūsu klientiem.
Comments